Previous

ARISTON Vonkajší snímač bez kabeláže (pre kotly GENUS PREMIUM EVO HP)

Previous

DANFOSS Priestorový termostat FH-WTx BasicPlus2 napájanie 230V napájanie s napäťovým kontaktom* : FH-WT-D Priestorový termostat s displejom 088U0622

BUDERUS Logamatic RC200

Výrobca: BUDERUS
Kód produktu: 7738110072
Dostupnosť: Skladom
90,00€
Bez DPH: 75,00€

EKVITERMICKÁ REGULÁCIA BUDERUS LOGAMATIC RC200

Regulácia Buderus Logamatic RC200 je použiteľná ako regulátor alebo ako diaľkové ovládanie ku regulácii vyššej rady RC300. Vykurovacie zariadenia s viacerými vykurovacími okruhmi môžu byť prevádzkované s jednotkou RC300 alebo viacerými jednotkami RC200 (bez RC300)

Regulácia teploty sa realizuje buď na základe priestorovej teploty alebo vonkajšej teploty alebo vonkajšej teploty s napojením priestorovej teploty. Pre reguláciu na základe izbovej teploty je potrebné v referenčnej miestnosti nainštalovať ovládaciu jednotku RC200. Nástenný držiak pre montáž ovládacej jednotky RC200 v obývacej miestnosti je súčasťou dodávky. Ak slúži RC 200 ako diaľkové ovládanie, preberá miesto nej reguláciu vykurovacích okruhov a plynového kondenzačného kotla v regulačnom systéme Logamatic EMS plus ovládacia jednotka RC300. Ovládacia jednotka RC200 potom poskytuje potrebnú priestorovú teplotu z priestoru a umožňuje cez ňu rôzne nastavenia vykurovacieho okruhu ako režim prevádzky, požadovaná hodnota priestorovej teploty a časový spínací program.

Pri použití ovládacej jednotky RC200 ako samostatného regulátora je ňou možné regulovať jeden nezmiešavaný vykurovací okruh bez hydraulickej výhybky a ohrev pitnej vody. V spojení so zmiešavacími modulmi MM50 alebo MM100 je možné realizovať jeden vykurovací okruh a hydraulickú výhybku.

Pre vykurovací okruh je k dispozícii jeden voľne nastaviteľný časový program. Ten možno prispôsobiť zvyklostiam obyvateľov prostredníctvom šiestich spínacích bodov na deň a platí rovnako pre vykurovanie a teplú vodu.

Ohrev pitnej vody funguje v závislosti od časového kanála alebo je trvalo zapnutý/vypnutý. Medzi základné funkcie regulácie RC200 patria:

  • termická dezinfekcia
  • denné rozkúrenie na 60°C
  • dovolenková funkcia
  • informačná funkcia
  • test funkčnosti
  • chybové hlásenia
  • jednorázové dobíjanie zásobníka teplej vody
  • Regulácia RC200 zaznamenáva všetky dôležité informácie o vykurovacom zariadení a užívateľ si ich môže nechať zobraziť vo forme zrozumiteľného textu na podsvietenom LCD displeji. Medzi tieto informácie patria napr. poruchové hlásenia, priestorová teplota, vonkajšia teplota, čas, deň týždňa, solárny zisk a iné. Ekvitermická regulácia RC200 je veľmi užívateľsky jednoduchá. Jednotlivé funkcie sú dostupné vo viacerých úrovniach jediným otočným tlačidlom v rámci ovládania "Stlačiť a otáčať". K dispozícii sú štyri ľahko pochopiteľné oblasti ovládania - kúrenie, teplá voda, dovolenka a nastavenia. Na servisnej úrovni môže odborný pracovník nastavovať ďalšie zložitejšie parametre napr. vykurovacích okruhov či ohrevu pitnej vody.