ATTACK PELLET 30 AUTOMATIC Plus kotol na pelety s horákom

Výrobca: ATTACK
Kód produktu: PEL30PLUS
Dostupnosť: Skladom
3 380,00€
Bez DPH: 2 816,67€

Menovitý výkon

30 kW

Rozsah nastavenia výkonu

8 – 30 kW

Teplovýmenná plocha

1,9 m²

Predpísaný ťah komína

15 – 20 Pa

Max. pracovný pretlak vykurovacej vody

250 kPa

Tlaková strata na strane vody

152 (DT = 10K), 38 (DT = 20K) Pa

Hmotnosť kotla

355 kg

Priemer odťahového hrdla

150 mm

Výška kotla

1 220 mm

Šírka kotla

575 mm

Hĺbka kotla

1 250 mm

Krytie el. častí

IP 40 IP

Max. elektrický príkon (pri zapaľovaní)

600 W

Prevádzkový elektrický príkon

90 W

Účinnosť kotla

90,6 %

Trieda kotla podľa emisie CO (podľa EN 303-5)

Teplota spalín pri menovitom výkone

143 °C

Predpísané palivo

drevné pelety d = 6 – 10 mm, l = 35 mm max. 

Priemerná spotreba paliva

2,4 – 6,9 kg.h-1

Objem vody v kotle

62 l

Rozsah nastavenia teploty vykurovacej vody

60 – 90 °C

Pripojovacie napätie

~ 230 / 50 V / Hz

Kotly ATTACK PELLET 30 s regulovaným výkonom 8 – 30 kW sú určené na vykurovanie rodinných domov a priemyselných objektov. Kotol je taktiež možné vybaviť elektrickým vykurovacím telesom s výkonmi 2,4 – 6 kW, ktoré je vybavené vlastným prevádzkovým aj havarijným termostatom.

Základom kotla je vodou chladené kotlové teleso, ktorého zvarenec je zhotovený z plechov zo špeciálnej kotlovej ocele s hrúbkou 4 až 6 mm, čo kotlu zaručuje dlhú životnosť. Výmenník je rúrový, s turbulátormi, ktoré zlepšujú prenos tepla do vykurovacej vody a súčasne sú využívané na čistenie výmenníka, čím zabezpečujú jeho rovnomernú účinnosť.

Horenie prebieha v nerezovom horáku určenom na spaľovanie (drevných peliet). Palivo je zapálené automaticky pomocou elektrickej špirály zabudovanej v horáku. Optimálne podmienky horenia a regulácia výkonu je riešená elektronicky ovládanou dodávkou paliva a prívodu vzduchu v závislosti na užívateľom nastavených požadovaných parametroch vykurovania a prípravy teplej úžitkovej vody. Konštrukcia horáka, spaľovacej komory a výmenníka zaručujú optimálne horenie všetkých spáliteľných zložiek. Teleso kotla je izolované minerálnou vlnou, dizajn dotvára opláštenie s povrchovou úpravou realizovanou práškovou technológiou.

Kotol je vybavený automatickým čistením rúrového výmenníka kotla v intervaloch zhodných s automatickým odvodom popola do výnosného kontajnera.Konštrukcia a popis

Konštrukčne je kotol tvorený spaľovacou komorou s prepážkami, rúrovým výmenníkom tepla. Za výmenníkom tepla vstupujú spaliny do zberača spalín s dymovodom, ktorý je možné otočením príruby o 180˚ orientovať horizontálne alebo vertikálne. V telese kotla je zabudovaný horák na drevené pelety.

Kotol ATTACK PELLET 30 Automatic Plus možno doobjednaním vybaviť šnekovým podávačom paliva (1,5 m), ktorý zabezpečuje plynulú dopravu paliva a taktiež zásobníkom peliet s objemom 500 l (rozmer zásobníka 720×1 240×830 mm).

Ďalšou alternatívou je možnosť použitia externého textilného zásobníka peliet tzv big-bagu.

Pri spaľovaní drevných peliet v kotle ATTACK® dochádza k minimálnej tvorbe popola, ktorého množstvo závisí od kvality peliet a predstavuje približne 1 % spotrebovaného paliva.

Model kotla ATTACK PELLET 30 Automatic P lus je navyše vybavený automatickým systémom odoberania popola do prepravného kontajnera, ktorého objem zaručí vysypanie popola podľa sezóny a intenzity prevádzky kotla raz za vykurovaciu sezónu.

Kotol je tiež možné vybaviť elektrickým vykurovacím telesom s výkonmi 2,4 – 6 kW.

 

Prednosti a výhody:

 • Automatické čistenie rúrového výmenníka
 • Automatické odoberanie popola
 • Automatické podávanie paliva
 • Automatická prevádzka kotla riadená izbovým termostatom zaručujúca vysoký komfort obsluhy
 • Vysoká účinnosť spaľovania – nízka spotreba paliva
 • Vysokoúčinný rúrový výmenník osadený špirálovými turbulátormi, ktoré zaisťujú lepší prenos tepla vo výmenníku, vyššiu účinnosť kotla, pričom slúžia aj na jeho čistenie
 • Nerezový horák ATTACK
 • Nenáročná obsluha a jednoduché čistenie
 • Kvalitná kotlová oceľ s hrúbkou 6 mm použitá pri výrobe kotla
 • Vysoká bezpečnosť a spoľahlivosť prevádzky
 • Nízke prevádzkové náklady
 • Spoľahlivý horák na pelety s automatickým riadením prevádzky (t.j. zapálením a vyhasnutím) s funkciou automatického čistenia